Goedemorgen. Reisbloglezers,
Vandaag weer een zeedag, nu kan ik weer de hele riedel opnoemen wat we gedaan hebben, maar ik zou zeggen kijk anders even bij de eerdere posts van deze week.
Waar ik het eigenlijk eens over wilde hebben is het verschil tussen de verschillende cruise maatschappijen. We hebben nu al divere cruise gedaan en hebben daardoor ook al 3 verschillende cruisemaatschappijen gehad. Wat zijn onze ervaringen.
Onze eerste ervaring met cruisen. In 2012 een caribean cruise vanuit Fort Lauderdale. Helaas wel na 2 dagen moeten afbreken door familieomstandigheden. Wel deze maatschappij eeuwig dankbaar voor de service die toen is verleend.
Eten& Drinken
Hoogwaardige maaltijden met nadruk op internationale gerechten.
Drankenpakket aanwezig met een veel keuze in zowel Alcohol als non-alcoholische dranken.
Entertainment
Topniveau entertainment met Broadway-shows
Excursies
Goed georganiseerde excursies met een focus
Service
Vriendelijk en behulpzaam personeel met oog voor detail.
Routes
Veel aanbod, maar wel de standaards routes zoals Caribean, Alaska. Noord- en Zuid Europa
Aantal cruises:
* 3 x Caribean
* 1 x Alaska
Eten& Drinken
Klassiek en verfijnd, met nadruk op kwaliteitsingrediënten.
Drankopties minder uitgebreid, maar goede wijnen en cocktails.
Entertainment
Meer gericht op volwassen reizigers, met nadruk op vooral live muziek
Excursies
Uitstekende, cultureel verrijkende excursies gericht op natuur en geschiedenis.
Service
Hoogwaardige en persoonlijke service, met attente bemanning.
Elegant en verfijnd, passend bij de traditionele cruisestijl.
Routes
Unieke en diverse routes, waaronder Antarctica.Ook langere routes >10 dagen.
Aantal cruises:
* 1 x Panamakanaal
* 1 x Zuid America & Antarctica
Vanuit New York vertrokken er in onze reisperiode geen andere cruisemaatschappijen met een route naar de Caribean. Vandaar de keuze om met Carnival te varen.
Eten& Drinken
Casual eetervaringen meer gefocust op plezier en comfort dan op verfijning.
Drankopties minder uitgebreid zeker m.b.t. het non-alcohol.
Entertainment
Levendig en energieke Shows met hoge broadway gehalte.
Excursies
Basis en minder uitgebreid. Minder georganiseerd dan bij de andere maatschappijen.
Service
Behulpzaam en vriendelijk personeel, maar minder persoonlijk.
Routes
Minder uitgebreide wereldwijde opties. Focus op populaire bestemmingen zoals de Caribean.
Aantal cruises:
* 1 x New York & Caribean
Samenvatting:
Elke cruiselijn heeft zo zijn eigen charme en geen van allen zijn slecht. Bij ons is het vooral de reisroute die hoofdzakelijk bepalend was met welke maatschappij we gingen varen. Ik denk wel dat Royal Caribbean ons favoriet blijft, ook nog steeds met het gevoel wat er is overhouden na onze eerste cruise.
Alvast een spoileralert, in augustus 2025 zullen we een 4e cruiselijn uittesten. Meer info daarover volgt binnenkort.
Morgen zijn we op Aruba dus tot morgen.............
Sophia
[*Heel wat ervaring!
Jeanne Heijblom
Hallo doorgewinterde cruisereizigers, wat is het heerlijk om het verslag iedere keer weer te lezen, hoop zo dat we over ongeveer een dik half jaar ook zo enthousiast kunnen zijn over onze cruise die we gaan maken maar als Oscar er zich mee gaat bemoeien komt het zeker goed.
In Januari zullen we eens gaan zitten voor de excursies die we mogelijk kunnen gaan maken.
Voor nu Bertie wat ben je bevoorrecht met zo’n zoon, TOPPER, nog veel plezier en genieten. Groetjes
Doris en Steef
Jullie hebben al heel wat ervaring
Nog lekker genieten !
Betty
Leuk om de verschillende cruise maatschappijen te vergelijken, jullie zijn ware ervaringsdeskundigen! En nieuwe plannen worden al zittend in het zonnetje op het dek beraamd voor 2025! Geniet heerlijk verder van deze cruise.
Jacq
Mooie vergelijking en heel herkenbaar!
Misschien moeten jullie ook eens Phoenix proberen… kleinere schepen, o.a.mooie route Groenland IJsland. Duits georiënteerd dus hoge kwaliteit en door de kleinere schepen zeer persoonlijke service.personeel dat veelal al jaren trouw is aan deze reder zegt voldoende.
Jullie fijne reis nog!